معرفی سیستم عامل اندروید android

معرفی سیستم عامل اندروید android سیستم عامل محبوب و پرطرفدار گوگل

اگر شما نیز صاحب یک گوشی اندرویدی هستید پیشنهاد می کنم حتما این پست را بخوانید

اندروید پرطرفدارترین سیستم عاملی مخصوص تلفن همراه است که بر پایه لینوکس ساخته شده.

اندروید در ابتدا یک شرکت کوچک بود که توسط اندی رابین، ریچ ماینرز، نیک سیرز و کریس وایت پایه‌گذاری شده بود اما در در اوت ۲۰۰۵، گوگل شرکت اندروید واقع در پالو آلتو، کالیفرنیا را خرید. فعالیت این شرکت در زمینه تولید نرم‌افزار و برنامه‌های کاربردی برای تلفن‌های همراه بود. اندی رابین مدیر عامل اجرایی این شرکت پس از پیوستن اندروید به گوگل قائم‌مقام مدیریت مهندسی این شرکت و مسئول پروژه اندروید در گوگل شد. شرکت های تلفن همراه بسیاری از جمله سامسونگ، ال‌جی الکترونیکس، موتورولا، اچ‌تی‌سی، ان‌تی‌تی دوکومو، اینتل، انویدیا،کوالکام، برودکام، تلفونیکا، ، اسپرینت و … از اندورید استفاده می کنند.

همکاری جاوا و اندروید

اندروید لوازم جانبی بسیاری دارد که با استفاده از زبان برنامه نویسی جاوا ساخته می شوند.

بسیاری از برنامه های اندرویدی با استفاده از جاوا ساخته می شوند.

مشکل روت در اندروید

در معرفی سیستم عامل اندروید android گفتیم که پرطرفدارترین سیستم عامل است اما هر سیستم عاملی مشکلاتی هم دارد که اندروید نیز از این قاعده مستثنا نیست.

یکی از مشکلات رایج در سیستم عامل اندروید روت کردن اندروید است. روت به معنی دسترسی ریشه به سیستم عامل است و زمانی که یک ابزار اندرویدی روت می‌شود دسترسی کاربر به ابزار مربوطه افزایش می‌یابد، در سیستم عامل لینوکس به کاربری که دسترسی‌های مدیریتی دارد روت و در ویندوز به آن Administrator می‌گویند، در اکثر سیستم عامل‌ها گرفتن دسترسی روت ساده است و به سادگی چند کلیک می‌توان از سیستم عامل دسترسی روت گرفت یا مجوز دسترسی را باطل کرد اما در اندروید روت کردن کمی سخت است و گاهی به یک معضل تبدیل می شود.

نسخه های مختلف اندروید را بشناسید

اندروید نسخه های مختلفی داد از جمله :

اندروید نسخه آلفا، اندروید نسخه بتا، اندروید کیک فنجانی، اندروید دونات، اندروید نان خامه ای، کندوی عسل، نان زنجبیلی، ماست یخ زده، بستنی حصیری، آب نبات ژله ای، اندروید کیت کت، آب نبات چوبی، مارشمالو، نوقا و اوریو

اندروید برنامه های کاربردی مختلفی دارد که می توانید آنها را از قسمت برنامه های کاربردی دانلود کنید

پاسخ دهید